
На жаль, ми схильні згадувати про своє здоров’я лише тоді, коли нас щось турбує чи болить. Зберегти зуби здоровими та уникнути багатьох проблем у майбутньому цілком реально, достатньо дотримуватися простих профілактичних правил:
- Чистіть зуби хоча б двічі на день — зранку після їжі та ввечері перед сном. Також не забувайте користуватися зубними ополіскувачами, зубною ниткою або жувальною гумкою без цукру, якщо не маєте можливість скористатися щіткою та пастою.
- Змінюйте зубну щітку раз на три місяці. Дослідження показують, що при тривалому використанні на зубних щітках утворюються та накопичуються небезпечні мікроорганізми. Крім того, з часом ворсинки щітки втрачають свою жорсткість і їм стає важко проникати у віддалені місця, через що утворюються ідеальні умови для виникнення карієсу.
- Старайтесь більше вживати фруктів замість продуктів, що містять цукор. Річ у тім, що цукор є сприятливим для розвитку бактерій середовищем, продукти життєдіяльності яких руйнують зубну емаль.
- Двічі на рік відвідуйте стоматологічний кабінет для огляду та оцінки стану ротової порожнини, здійснення професійних профілактичних процедур — зняття зубного каменя, видалення зубного нальоту та пігментації.
Професійна гігієна ротової порожнини — це комплексні профілактичні заходи, які проводить лікар-гігієніст або стоматолог, направлені на попередження виникнення і розвитку захворювань зубів. Виділимо основні профілактичні процедури:
- Зняття м’якого зубного нальоту. М’який наліт утворюється в результаті взаємодії бактерій та залишків їжі, який з часом може затвердіти та перетворитися на зубний камінь. Видалення зубного нальоту здійснюється спеціальними щіточками та пастами різної абразивності.
- Видалення зубного каменю. Здійснюється методом ультразвукової чистки спеціальним інструментом — скелером. Це ефективний та сучасний метод, який добре себе зарекомендував, повністю безпечний для зубної емалі.
- Чистка пігментного зубного нальоту. Популярний спосіб відбілювання зубів від пігментного нальоту, який утворюється від паління цигарок, вживання чаю та кави.
- Полірування зубів після чистки, покриття фторвмісними гелями та препаратами.
Здійснення профілактичних стоматологічних заходів здатне не лише попередити ряд захворювань зубів, а й позбутися неприємного запаху з роту, кровоточивості та болі у яснах. Ваші зуби стануть гладенькими, світлішими і збережуть здоров’я на довгі роки.